«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Що таке нехвороба

Всесвітній день здоров’я традиційно відмічається 7 квітня, в день народження Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
В цей день підводяться підсумки боротьби з хворобами, шкідливим звичками, епідеміями і навіть з... нехворобами. А що хіба існують і такі?
Виявляється, що існують, і наслідки лікування нехвороб іноді бувають дуже важкими, бо вони не тільки шкодять здоров’ю наївного пацієнта, але й відводять кошти від реально значущих соціальних проблем...
Життя не стоїть на місці. З’являються нові методи діагностики, лікування, нові ліки, біологічно активні речовини. З ними разом з’являються і перешкоди. Одна з них – де застосувати створені технології медичної допомоги і куди при цьому подіти старі неефективні технології і ліки.
В пошуках розв’язання цих двох насущних проблем допомагає винахід нових «захворювань». Свого часу Британський медичний журнал опублікував результати опитування експертів, виділивши найпопулярніші новоспечені «хвороби». Серед них такі екзотичні як алергія на ХХІ вік, зморшки, облисіння, целюліт, утворення сірки у вухах тощо... Список таких хвороб невпинно зростає. Вже з’являються ліки навіть від неіснуючих, але «перспективних» для збагачування аптек хвороб (наприклад, пігулки від сором’язливості пролонгованої дії), про які йшлося раніше в газеті «Валеологія».
Все це експертами об’єднано під терміном «нехвороба» як протиставлення справжній хворобі. Старання в цьому напрямку вітчизняних медиків дозволяють до славного списку додати ще, наприклад, «сечокам’яна хвороба в стадії до утворення каменів», «зашлакованість організму» або «засмічення кишечника» тощо.
Різні такі «патології» мають свої засоби діагностики, нерідко – профілактики і лікування. Все це потрібно, щоб при незначних зусиллях (а діагностувати чи лікувати придуману хворобу простіше, ніж існуючу) одержувати значний прибуток. Народ довірливий, його легко переконати в небезпеці для здоров’я.
Наймодніші нехвороби – інфекційні: вірусів і бактерій так багато і вони так часто зустрічаються у людей, що практично кожному можна приписати які-небудь специфічні властивості.
Ще один засіб формування нехвороби: гіпертрофія реальності. Найбільш виражений приклад – хламідіоз. Особливо розвинутий цей напрямок серед гінекологів і не тільки, в приватних медичних закладах. Істина проста – жінці, яка прийшла на прийом, говорять, що у неї в мазку знайдені хламідії. Перевірити це сама вона не зможе. Далі пропонується лікування з партнером (або кількома). Природно, що хламідії знаходять і у них. Лікують дорогими антибіотиками, імуностимуляторами, біологічними добавками, іноді застосовують методи «очищення крові». І допомагає – хламідії більш не знаходять! Ось тільки «чи був хлопчик», – запитує П. Воробйов.
Зомбіювання людей відбувається через засоби масової інформації, рекламу, нерідко поширюється за допомогою «сіткового маркетингу». Не відстають у цій справі і деякі медичні працівники. Чаклуни й народні цілителі поступово витісняються більш «цивілізованими», нерідко з вищою медичною освітою і ступенями, шаманами. Вони використовують медичну термінологію, не соромляться говорити науковою мовою, що ще більш вводить в оману тих, кого обдурюють.
І ще один цікавий поширений діагноз – синдром хронічної втоми... Віруси винні, треба лікувати, підвищувати імунітет, пити вітаміни. Вже легше: причина відома, план лікування намічений. Але ж за такою «втомою» може стояти і рак, і цукровий діабет, і захворювання серця, печінки, ниркова недостатність. Замість лікування хворому приписуються харчові добавки і будь здоровий, плати гроші! В деяких біологічно активних (БАД) містяться слабі трав’яні наркотики, в інших – невідомі речовини, які викликають важкі враження печінки. В окремих БАД для схуднення використовують аналоги гормонів щитовидної залози, які викликають штучний тиреотоксикоз і незворотно порушують функцію щитовидної залози.
Треба, щоб пацієнти знали, що вплив БАДів на перебіг хвороби ніколи не вивчався! Всі повідомлення про нібито наукові дослідження БАДів – брехня, як брехлива реклама про лікування гіпертонії браслетами...
Так що ж таке нехвороба? Змова медиків проти населення? Чи слідування бізнесменів сподіванням народу? Чи – і те, і інше разом?
Суспільство повинно усвідомити, що спеціальними піарівськими теоріями можна відводити гроші від реально значущих соціальних проблем в царину добре продуманих фантазій – свого роду різних «МММ» від медицини. Тому в  День здоров’я портал Валеолог закликає всіх сподвижників здоров’я і здорового способу життя не тільки до боротьби з хворобами і шкідливими звичками, але й  до формування суспільного імунітету проти негативного впливу нехвороб.

Джерело: портал Валеолог, газети «Валеологія», «Независимая газета»

По цій темі дивіться також на порталі Валеолог :
– Заборона на брехливу рекламу
– Таблетки для похудения и сеансы "космического облучения"опасны для жизни
– Целитель лечил бесплодие не словом, а делом (точнее, телом)
– Чем больше у пациентов денег, тем меньше у него шансов
остаться в живых после лечения в платной клинике
– Биологически активным добавкам (БАДам) запретили притворяться лекарством
– Более четверти китайских БАД оказались подделками
– Китайские БАДы оказались опасными для жизни

Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA