Украинская Баннерная Сеть


Вернуться на начальную страницу

Анатолій Пастернак – видатний український
лікар-валеолог і письменник

Книга Анатолія Пастернака «Козацька медицина» – самовідданого лікаря, талановитого фітотерапевта, письменника, історика і журналіста – присвячена маловідомим (чи призабутим) способам оздоровлення та лікування, що здавна побутували серед українського козацтва.
В кінці 1998 року А. Пастернак, Ю. Шанін (проф. Національного медичного університету) і С. Довгаль (гол. редактор газети «Валеологія») домовилися про те, що починаючи з 1999 року газета «Валеологія» буде друкувати глави з книги «Козацька медицина», над якою письменник працював кілька років свого життя.
Але в лютому 1999 р. Анатолій Пастернак пішов з життя у розквіті творчих задумів. Тому глави з книги «Козацька медицина» публікувалися в газеті «Валеологія» упродовж 1999-2001 років вже після смерті автора і активну участь в цьому процесі приймав Юрій Шанін, який в 2001 році був ініціатором видання книги.
Крім цього, редакція газети «Валеологія» організувала цикл радіопередач окремих розділів книги «Козацька медицина» на хвилях українського радіо. Передачі ці вела заслужений журналіст України М. Гончарова, інколи за участю гол. редактора газети. «Валеологія»С. І. Довгаль.
І газетні публікації, і радіопередачі були з великим інтересом зустрінуті і читачами, і радіослухачами всієї України, бо люди познайомилися не тільки з історією і засобами лікування козацької медицини, але оригінальна й талановита книга змусила їх замислитися над мудрістю і знаннями січовиків.
«Якщо скласти реєстр сучасних хвороб, з якими січовики навіть і не зналися, – пише А. Пастернак, – досягнення тодішньої народної медицини стануть очевидними».

КОЗАЦЬКА   МЕДИЦИНА
Анатолій   Пастернак

кажемо одразу: сам термін новий і викликає цілу низку запитань. Найпростіше — чи була вона взагалі? Давайте підрахуємо: населення Козаччини сягало (загалом) 150-200 тисяч чоловік. А інколи й більше. Поблизу, під їхнім захистом по селах — хуторах жили козацькі жінки й діти. Це — ще близько 600-800 тисяч людей. Чи були вони всі здорові? А коли ні, то хто ж їх, хворих, лікував? Відповідь однозначна.
Опоненти скажуть: а чи варто виділяти козацьку медицину з української народної? Саме життя її відокремило.
Бо українська народна медицина —
а) лікування для всіх;
б) органічно споріднена з медициною болгар, сербів, поляків, інших слов'ян;
в) цілительство переважно рослинне і тривале.
Медицина козацька:
Перше — лікування професійне і, так би мовити,термінове;
Друге — лікування міцно пов'язане з подібним у інших народів — татар, турків, російських стрільців та ін. Її рецепти і саме мистецтво, досвід передавалися, мов думи бандуристів, з вуст в уста, з покоління до покоління. Медицина бездипломна, безстепенева, безкнижкова.

Уривки з книги Анатолія Пастернака "КОЗАЦЬКА МЕДИЦИНА"
Вернуться на начальную страницу
return_links(15); ?>
return_links(); ?>

 

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA