ПОВЕРНУТИСЯ  ДО  ЗМІСТУ

«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2005
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Під кронами кедра легше дихається, поліпшується настрій, з гілок немов стікає життєва сила

Лана   Береза

Прочитавши слово кедр, ви уявите собі дерево, яке дає відомі кедрові горішки. Але виявляється, що це не так. Дерево, в шишках якого визрівають кедрові горішки, зовсім не кедр, а кедрова сосна і це два різних ботанічних види дерева. Але й кедр, і кедрову сосну людство високо цінувало з незапам’ятних часів, відчуваючи загадкову силу, яка виходила з цих дерев.
Під їх кронами легше дихається, поліпшується настрій, з гілок немов стікає життєва сила. Певно тому дерева були шановані у багатьох народів.
Дивовижно красиві дерева кедри, як говорить легенда, спочатку росли тільки в раю. Коли Бог за гріх вигнав перших людей з раю, Адам сховав в долоні три насінини – кедра, кипариса й сосни. З цих насінин потім і виросли земні ліси.
Тисячоліттями єгиптяни, араби, фінікійці та інші давні народи віддавали шанобливу данину високим якостям кедрової деревини, називаючи її вічною. Саме з деревини кедра був споруджений храм бога-цілителя й віщуна, покровителя мистецтв Аполлона в Греції. Коли через два тисячоліття після побудови, храм (завдяки археологам) побачили нащадки, то виявилося, що деревина була абсолютно здоровою. До речі, деревина благословенного дерева і в більш давні часи йшла на божественні потреби. Наприклад, в похованні Тутанхамона також було знайдено чимало культових виробів, виконаних з кедра. І хоча вік знахідок перевищує три тисячі років, вони на подив зберегли в гарному стані не тільки структуру деревини, але навіть тонкий ніжний запах.
Кедр – рід хвойних вічнозелених дерев родини соснових. Їх на землі залишилося мало. Кедри не дають їстівного насіння, хоча за своєю трикутною формою їх насіння схоже на горішки кедрової сосни.
Їстівне насіння дає кедрова сосна, якої відомо вісім видів в лісах Євразії і північної Америки. З кедрових горішків вже в глибоку давнину одержували цінну рослинну олію, яка крім поживних властивостей, має лікувальні.
Цілюще повітря кедрових лісів практично стерильне. Фітонциди кедра знижують хвороботворні мікроби, наприклад, нищівно діють по відношенню до бактерій дифтерії.
Дослідники вважають, що за широким спектром антимікробної дії кедр переважає багато дерев не тільки листяних, але й хвойних, особливо сосну.
Якщо сосновий ліс деяким людям, хворим на серце протипоказаний, то в кедровому навіть при великій насиченості парами кедрової олії не спостерігається будь-яких негативних відхилень в показниках іонізації повітря.
Кедровий ліс, насамперед, знімає втому і надає людині бадьорості.
За добу гектар кедрового лісу виділяє понад 30 кг летючих органічних речовин. Цієї кількості фітонцидів вистачило б, щоб у великому місті знезаразити всі хвороботворні мікроби. Навколо кожної хвоїнки-гілочки повітря насичене фітонцидами.
Дуже добре, якщо у вашому домі у вазі з водою стоятимуть 2-3 гілочки кедра. Тоді в повітрі постійно утворюватимуться озоніди. При взаємодії фітонцидів і озону молекули озону стають електронно-збудженими у порівнянні із звичайною молекулою кисню. Фітонциди кедра знезаражують, вбивають хвороботворні мікроби, вони благотворно впливають на розмноження тих мікроорганізмів, які вступають у боротьбу з хвороботворними.
Благотворно діють фітонциди на людину, і, насамперед, на його нервову систему. Людям, хворим на істерію, різного роду нервові розлади, безсоння корисно більш часу проводити біля кедру.  Кращим ліжком для них було б зроблене з кедрового дерева, а ліпшою подушкою – не пухова, а зроблена із свіжих кедрових лапок. Ця ж порада стосується й тих, у кого порушена діяльність серцево-судинної системи, хворі органи дихання.
return_links(15); ?>
return_links(); ?>


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

ПОВЕРНУТИСЯ  ДО  ЗМІСТУ