«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Костянтин Ціолковський, космос.., Українська Академія наук

А що це за рослини зображені на фрагменті «космічного» малюнку і хто його автор?
Важко повірити, але цей малюнок належить всесвітньо відомому вченому, «апостолу космічної ери» Костянтину Ціолковському, який намалював його приблизно в 1925 році в зв’язку з розробкою ним плану створення «біосферного товариства» в Космосі. Ще на початку ХХ століття вчений своїми ідеями, розрахунками, експериментами звістив людство про неминучий вихід його за границі Землі, в простори Всесвіту. Він не тільки наблизив космічну еру своєю працею, але й висловив геніальні ідеї, про які ми в ХХІ столітті згадуємо при кожному новому успіху в дослідженні Космосу.
В 1925 році вчений писав про те, що в космічних кораблях цілком необхідно мати повний біологічний цикл, зв’язаний з розведенням рослин, які виділяють кисень під впливом сонячного світла і поглинають вуглекислоту. В його книзі «Вне Земли» є глави «Ракета превращается в цветущий сад», «Оранжерея», «Сооружение оранжереи», «Неиссякаемые жизненные продукты».
***

Фрагмент малюнку
К. Е. Ціолковського


В останній главі своєї книги К. Ціолковський писав про те, що відбувалося б з рослинами, які летіли б в космічній ракеті:
«Клубника, земляника, разнообразные фрукты и овощи росли не по дням, а по часам. Множество плодов давала урожай через каждые десять, пятнадцать дней...»
Сьогодні всім відомо, що геніальна думка вченого про рослини в космосі прийнята обов’язковою для космічних ракет, які виконують тривалі рейси.
І які тільки рослини вже не побували в космічному польоті – водорості, лишайники, горох, квасоля, салат, женьшень, і, навіть, троянди. Український космонавт Л. Каденюк в космічному польоті теж виконував експерименти з рослинами.
А зараз до космічного польоту і до життя на Місяці вчені готують нову рослину – тагетес, більш відому на Україні як чорнобривець...

Наталя Козировська і Ірина Заєць з Української Академії наук змогли виростити чорнобривці на безжиттєвому ґрунті, подібному по основних властивостях до місячного реголіту, тим самим показавши потенційну можливість висаджування рослин на Місяці.
Як імітатор місячного ґрунту вчені взяли перемолотий мінерал анортозит. Це магматична порода, яка ніяк не відповідає «уявленню» рослин про сприятливий грунт. В такому ґрунті, представленому в чистому вигляді, квіти виживали дуже погано...
Експеримент українських вчених був представлений спеціалістам на генеральній асамблеї Європейського геофізичного союзу, який відбувався у Відні. Представляв дослідження Бернард Фоїнг, старший вчений Європейського центру космічних досліджень і технологій, який працює під егідою Європейського космічного агентства...
          Лана Береза

***

"Місячні" чорнобривці, вирощені на штучному грунті Н. Козировською і І. Заєць


Повний текст статті дивіться в наступних номерах газети "Валеологія"
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA