«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2008
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Дослідження біоритмів людини
може істотно продовжити людське життя

Сьогодні в світі відзначається справжній бум, зв’язаний з дослідженням в галузі хронобіології. Таке відчуття, що всі в єдиному пориві вирішили жити в ритмі з природою і часом. Зміцнення цих ритмів, на думку спеціалістів, не тільки може впливати на здоров’я людини, але зрештою здатне привести до появи нового типу людей. Цілодобова робота, постійне електричне освітлення, яке примушує організм збиватися з циклу «день-ніч», різкі зміни часових поясів – в результаті всього цього людство підсаджується на лікарські препарати, дозволяючі бути бадьорими упродовж кількох днів...
Навколо проблеми втрати людиною орієнтації в своєму біологічному часі дослідники давно ламають списи. Фізики сперечаються про те, що таке час взагалі, в біологи намагаються зрозуміти, яким органом людина відчуває його хід. Біологи з університету Каліфорнії і ЛосАнджелесі переконують, що відчуття часу – це не що інше, як одна з людських здібностей на зразок мови або мислення.
Дін Буономано, керівник хронобіологічних досліджень, повідомив, що експеримент, під час якого учасників ізолювали і тим самим позбавляли орієнтації в часі, показав, що людина все одно відчуває його перебіг.
Вчені розглядали різні версії пояснення феномену, але в результаті зупинилися на тому, що всередині кожного з нас існує механізм, який вимірює хід часу і завдяки складним біохімічним процесам передає результати в мозок...
«Розуміння цих механізмів, а також природи відчуття біологічних ритмів може стати ключем до виявлення причин різних захворювань», – особливо відзначає американський дослідник.
Сьогодні вже існує гіпотеза, згідно якої продовження життя регулюють спеціальні комбінації генів в головному мозку. Поки що вони не знайдені, але вчені не втрачають надію на їх виявлення.
Цікаво, що в той час, як хронобіологія тільки намагається вирішити проблему безсмертя, тибетські медики вже володіють безцінними знаннями.
«В організмі в залежності від руху Сонця і місячних фаз простежується пильна увага до сезонних біоритмів і стану захисних сил – природного імунітету, – розповів Таші Ділек, директор Тибетського медичного і астрологічного інституту, розташованого в індійському місті Дхарамсала. – Вважається, що наші ресурси достатньо великі взимку, менше – влітку, і середні – восени».
Виходячи з цього положення, тибетські медики, наприклад, найбільш сприятливим періодом дітородної функції вважають зимовий час, а найменш – літо. Люди, які появилися в утробі матері восени і взимку, найбільш життєстійкі, тому що обов’язково родяться з хорошою енергією...

Повний текст дивіться в газеті "Валеологія", грудень-2007, січень-2008
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA